Спрямованість у стилі одягу визначається декількома параметрами: віком, статевою приналежністю, роботою, становищем у суспільстві, впливом субкультури, власними уподобаннями людини, епохою суспільного життя, національністю, релігійними міркуваннями, відповідністю події, завданням, що виконується образом, ритмом життя, а також індивідуальними рисами .
Додати яскравих елементів в ансамбль можна, використовуючи аксесуари, різні фактури, матеріали, незвичайні форми, деталі, що виділяються.
Імідж людини частково складається з його зовнішнього вигляду, стилю одягу.
Іноді у стилях виділяють ще й підстилі.
Стилі одягу - повний список:
Авангард: епатаж та гротеск
В одязі Haut couture злилися воєдино безпосередність символізму, лаконічність футуризму та точність супрематизму. Це злиття, що популярне до цього дня, називають авангардом.
Характерними рисами цього стилю є чіткість та геометричність форм. Асиметричні підлоги піджака, гіперболізовано великі плечі, спідниці у формі суліїв, пірамід і навіть спіралей — все це властиво авангардизму.
Ґудзики та банти величезних розмірів, шипи, різні незвичайні аплікації виконують ту ж роль, що й крій, а саме: надати образу неповторної фактури, зробити його складним та незвичним.
Авіатор: емансипація та потяг до пригод
Як неважко здогадатися, натхненний цей стиль формою сміливих льотчиків, витривалих полярників та екстремальних кругосвітників. З'явився він саме за часів, коли авіація лише зароджувалася.
Класичними представниками є: куртки-пілоти, дублянки, кожухи, бомбери, комбінезони, сорочки з накладною кишенею, штани карго тощо.
Зовнішній вигляд одягу відповідний: скрізь безліч кишень, лямок, також на кожному виробі вишита символіка ВПС. Взуття закрите зі шнурками.
При виробництві переважно використовуються шкіра, замша, фліс, денім, щільна шерсть. А у колірній гамі переважають коричневі, сині відтінки, з додаванням оливкового кольору та коньячного.
Азіатський стиль: розкіш та загадковість
Має безпосередній близький зв'язок із давніми азіатськими традиціями. Нині ж, у більшості азіатський стиль – це костюми, схожі на кімоно, френч Мао тощо.
У стилі переважає буйство соковитих фарб, складних візерунків, різних сюжетів із міфології з драконами.
У жіночих колекціях можна побачити широкі штани, подовжені топи, туніки та сукні. У чоловічому ж гардеробі представлені вузькі піджаки з коміром-стійкою, сорочки та куртки, що навівають думки про вбрання самураїв.
Візитна картка азіатського стилю - драпірування. Але також характерні гудзики на повітряних петлях і рукавах, що розширюються від початку і по всій довжині.
Академізм: демократичність та безпристрасність
Натхненний цей стиль одягом вчених, суддів тощо. А основними атрибутами зовнішнього вигляду цих людей є мантії, роби, академічні шапочки, накидки, стрічки та регалії.
Класичними представниками є: куртки-пілоти, дублянки, кожухи, бомбери, комбінезони, сорочки з накладною кишенею, штани карго тощо.
Під час виробництва використовуються якісні, звичайні матеріали: твід, замша, шкіра, драп, денім. Колірна гама приглушена, але допускаються прості візерунки: гусяча лапка, шотландська клітина та смужка.
Впізнати академізм можна за такими елементами, як: пальто-честерфілд, джинсова куртка, джинси/брюки класичного крою, джемпери та піджаки.
Для жінок представлені скромні сукні без вирізу з мінімальною кількістю прикрас, а також спідниці, кардигани, плащі.
Все взуття на невисоких підборах і зручне.
Анімалізм: імпульсивність та грайливість
Цей стиль бере початок ще у стародавньому світі, коли люди носили не одяг, а шкіри вбитих ними звірів.
Для цього стилю немає особливих переваг по тканині, але обов'язково наявність візерунків, що нагадують звіряче забарвлення: зебра, леопард, тигр і т.д.
Але стиль існує у двох напрямках: перше відповідає більш звичному розумінню анімалізму, тобто зображенню на тканині принта шкіри тварини. А друге зображує безпосередньо самих тварин.
У цьому стилі можна знайти будь-який предмет одягу. Зараз на піку є речі з візерунком луски. Але так само часто можна зустріти світшоти, майки із зображеннями вовків, панд, лисиць тощо.
Арт-деко: артистизм та ефектність
Лаври творців можна сміливо приписувати Роману Тиртову (Ерте), також відомому як дизайнер нарядів танцівниці Мати Харі, та революціонеру у світі моди Полю Пуаре.
Колірна гама дуже глибока, насичена, велика кількість великих і незабутніх принтів. Під час пошиття використовуються розкішні матеріали: оксамит, шовк, велюр, шифон. Яскравими представниками стилю є піджаки на двох ґудзиках, вузькі червоні краватки, взуття із коричневої замші, чоловічі штани для гольфу та шотландські светри.
У жіночому гардеробі базу складає сукня-хітон, що відсилає в античність. Найчастіше як декор використовується оздоблення стеклярусом. Талія у нього зміщена трохи нижче за справжню. Щоб зробити образ більш незабутнім, жінки надягають горжетку, капелюшок-дзвіночок або тюрбан з пір'ям.
Балетний стиль: крихкість та ефірність
Є уособленням жіночності та ніжності. Відтворити такий стиль дуже просто.
Характерні елементи одягу: пачки, шопенки, сукні, що навіюють думки про балет. Зазвичай образ у такому стилі має на увазі просту, непоказну верхню частину та повітряну та легку нижню.
При виготовленні використовуються тканини, що "летять": шифон, фатин, гіпюр, мережива. У кольорах жодних переваг немає.
Білизняний стиль: провокація та фривольність
Для стилю характерні легкі, тонкі матеріали та ніжна пастельна кольорова гама: відтінки перлинного кольору, слонової кістки, ніжно-рожевий тощо.
Гардероб у такому стилі складають комбінації, негліже, топіки, мереживні спідниці, легкі вільні комбінезони, шорти, схожі на панталони. Однак і для чоловіків представлені деякі елементи: костюми на кшталт піжамних, майки з гіпюру або в сіточку.
Бохо або богемний стиль: креативність та барвистість
Є уособленням жіночності та ніжності. Відтворити такий стиль дуже просто.
При створенні речей використовуються ситець, льон, бавовна та шерсть із національними принтами. Колірна гамма насичена, яскрава.
Типовими атрибутами цього стилю є вільні сорочки, широкі джинси, жилети, зшиті з клаптів тканини, багатошарові спідниці, різнокольорові сукні та капелюшки. Говорячи про взуття: чоботи з бахромою, туфлі, прикрашені намистинами та тасьмами, та сандалі.
Бейбі-долл: наївність та ляльковість
Бебі-дол уособлював усю епоху 60-70-х у США минулого століття. Набув популярності завдяки кіно, яке зробило стиль ультрамодним.
Своєю назвою стиль завдячує фільму 1956 року Лялька (в оригіналі - Baby doll). Базою стилю став пеньюар у конкретному стилі, який після успіху фільму перейшов до повсякденного гардеробу дівчат.
Характерні матеріали – це шовк, шифон, мережива, бавовна, кримплен, трикотаж. Колірна гама дуже соковита і подекуди навіть кислотна.
Типові елементи гардеробу в цьому стилі: пальто по коліно, спідниці або спідниці-трапеції, сукні з майже відсутнім декольте, шорти, топи і гольфи.
Особливі деталі: банти, пліссе, рукави-ліхтарики, туфлі з круглим носком.
Вамп: спокуса та ще раз спокуса
Стиль, що особливо підходить для розкутих і сміливих жінок, які знають, чого хочуть.
Жоден гардероб у стилі вамп не обходиться без сукні, що обтягує, з розрізами з боків і з оголеними плечима. Так само до атрибутів можна віднести блузки з декольте, що облягають, штани на високому поясі, спідниці-міді з тонкої матерії, що повторює вигини ніг при ходьбі.
Колірна гама відповідає назві: відтінки чорного та темно-червоного. Вітається принт, наприклад, леопарда чи змії. Класичні тканини – це шовк, атлас та оксамит, шкіра та латекс.
Вестерн або Кантрі: практичність та універсальність
Поява цього стилю обгрунтована винятково питанням виживання: за часів золотої лихоманки працювати і постійно їздити на конях у звичному одязі було незручно, так з'явився стиль кантрі. Це робочий одяг, який у минулому складав гардероб ковбоїв і старателів.
При виробництві використовуються денім, шкіра, замша, бавовна, мішковина. Кольорова палітра відповідає квітам у природі: трава, земля, шкіра. На речах вестерн можна зустріти принт у горошок, клітку, квіточку.
З одягу це насамперед комбінезони, широкі штани з великою кількістю заклепок, хустки на шию, сорочки в клітку, куртки із замші
Для жінок, у стилі вестерн, представлені корсети, джинси з бахромою, блузки льняні, широкі спідниці. Як аксесуари використовуються ковбойські капелюхи, бандани, масивні ремені. На ноги зазвичай надягають козаки, ботфорти чи мокасини.
The Seven is committed to respect the privacy of each and every of our client. Your personal data collected through this page is for the chosen and relevant The Seven entity to send communications about our offers, news and events.